Nasze instrumenty są przeznaczone przedewszystkim do grania i praktyk szamańskich. Ich jakość wykonania świadczy o tym, że zostały wykonane z sercem. Używanie ich tylko jako ozdób to tak jakby używać samochodu jedynie do oglądania i mycia

Niektóre instrumenty w tym dziale są dostępne od ręki, większość z nich jednak robimy na zamówienie i dlatego nie będa one identyczne z tymi, które zostały tutaj wystawione.

Bębny | Grzechotki

BĘBNY

przedmiot
nazwa modelu i galeria
opis

"Maszkaron"
(duża dżamba)

Skóra: kozia
Drewno: olcha czarna
Wymiary: wysokość ok 55cm średnica ok 26cm

Największa możliwa gama dźwięków (od bardzo wysokich brzmień do średnich basów). Rzeźbiony maszkaron jest pozłacany. Całość konserwowana woskiem pszczelim z damarą i terpentyną wenecką.

"Grzyblist"
(duża dżamba)
Skóra: kozia
Drewno: brzoza brodawkowata
Wymiary: wysokość ok 55cm średnica ok 30cm

Super bas reflex przy zachowaniu wysokich dźwięków. Jest to odpowiednik maszkarona ale z "odwróconym" zakresem brzmienia. Brzoza i stosunkowo gruba skóra nadają bardzo przyjemne i ciepłe brzmienie pasujące do płaskorzeźby na stopie bebna. Niech "grzybki" i "listki" obdarzą mocą i spokojem tego kto na nim zagra.

szamaniak duży
Skóra: kozia
Drewno: sklejka świerkowa
Wymiary: wysokość ok 8cm średnica ok 30cm

Najbardziej niezawodny bębenek szamański. Skóra zachowuje naciąg we wszystkich warunkach temperaturowych i w każdej wilgotności. Regulowany naciąg w stylu "afrykańskim" (jak w kongach i dżambach - zapraszamy do galerii)

szamaniak z wilkiem
NOWY!!!

Skóra: kozia
Drewno: sklejka świerkowa
Wymiary: wysokość ok 8cm średnica ok 30cm

Oprócz swej niezawodności spełnia swe szamańskie zadanie - pomaga wejść w stany niezwykłe , jego dźwięk niesie nas daleko...A nad tym wszystkim czuwa wilk lub inny przewodnik którego sobie wymarzysz .

 

GRZECHOTKI

grzechotka brzozowa
Drewno: brzoza brodawkowata
Wymiary: wysokość ok 10cm średnica ok 7cm

Bardzo prosta i głośna grzechotka wykonana z drążonego drewna brzozowego. Skutecznie chroni szamana przed zaśnięciem :-)

grzechotka indiańska
NOWA!!!
Skóra: kozia lub krowia
Wymiary: wysokość ok 25cm średnica ok 10cm

Grzechotka Indian pólnocnoamerykańskich, wykonana w całości ze suszonej skóry, która potem została zabarwiona. Ma charakterystyczne głuche grzechotania... bardzo transowy i przyjemny szum.


 
 

ElfLabs 2004