Witaj Cyber Wędrowcze!

" Trudność, jaką sprawia nam proste dążenie drogą wiedzy i "powrotu do Ducha "
wynika stad, że na ogół nie chcemy pogodzić sie z tym,
iż tak niewiele potrzeba, aby ruszyc w drogę.
Nasze uwarunkowania każą nam wypatrywać instrukcji, nauk, przewodnikow, mistrzów.
Kiedy dowiadujemy się, że nikogo nie potrzebujemy,
nie dowierzamy...... "

(Carlos Castaneda)

Strona na której właśnie się znajdujesz jest poświęcona szeroko pojętemu szamanizmowi. Znajdziesz tutaj bardzo wiele informacji dotyczących praktyk szamańskich, dowiesz się trochę na temat różnych dróg prowadzących do wiedzy i szerszego widzenia świata.

Znajdziesz też sporo informacji dotyczących antropologii kulturowej, magii, oraz rzeczy, które pozwolą tobie tak wpływać na świat aby wszystko co się wokół ciebie dzieje sprzyjało tobie i aby twoje czyny sprzyjały również ŚWIATU.

A co najważniejsze będziesz mógł nawiązać kontakt z ludźmi, którzy myślą podobnie jak ty.

NOWOŚCI:

Dnia 27..07.2012

Tak, jak kiedyś dawno obiecałam na stronie, tak i obietnicy dotrzymalam:) Pod koniec poprzedniego roku grupa Szaman zaczęła prowadzić własne warsztaty, w tym roku obserwuję dalszy piekny rozwój naszych możliwosci warsztatowych - Divis prowadzi krąg bębna, a Yavenirie własnie w sierpniu poprowadzi swój pierwszy warsztat w Polsce. Zapraszamy serdecznie!

Dodałam nowe ogłoszenie o warsztatach Tańca Rytualnego prowadzonych przez Yavenirie w sierpniu, w miejscowości Pobądź koło Koszalina.Wszyscy mile widziani:)

Dnia 15..04.2012

Dodałam nowe ogłoszenie o ciekawych warsztatch "Ponowne Narodziny - do życia w pełni" , prowadzonych przez Kasie i Sebka w Częstochowie, wiecej informacji w dziale Ogłoszenia.

Dnia 22.12.2011

Z wielką radością pragnę zaprosić wszystkich chętnych na kolejne spotkanie w Kręgu Bębna... Odbędzie się ono w styczniową pełnię księżyca 08.01.2012 o godz 18:00. Więcej informacji w dziale Ogłoszenia.

Dnia 16.11.2011

Z wielką radością pragnę zaprosić wszystkich chętnych na kolejne spotkanie w Kręgu Bębna... Kolejne spotkanie odbędzie się w grudniową pełnię księżyca 10.12.2011 o godz 18:00. Więcej informacji w dziale Ogłoszenia.

Dziś dodany został również nowy tekst w dziale Enteogeny, Przemyślenia i teksty własne: Bajka o lekarstwie

Dnia 25.10.2011

Z wielką radością pragnę zaprosić wszystkich chętnych do Kręgu Bębna...

Wraz z listopadową pełnią inicjuję co miesięczne spotkania z bębnem. Podstawowym modelem będzie spotkanie się w wyznaczonym miejscu odbycie wspólnej, tzn. grupowej podróży przy dźwięku jednego bębna (tu mam na myśli, że przynajmniej na początku każdy odbywa swoją indywidualną podróż, choć, być może wraz z nabieraniem wspólnego doświadczenia i w zależności od predyspozycji uczestników możliwe będzie odbycie również wspólnych podróży w pełnym tego słowa znaczeniu jak np. łódź prezentowana przez Harnera) a następnie w krótkiej integracji omówienie najistotniejszych wątków lub/i wątpliwości jakie mogą się pojawić. Takie spotkania mogły by trwać około dwóch godzin +. Podróż miałaby  charakter raczej ceremonialny, czyli przed i po samym bębnieniu odbywały by się odpowiednie proste ceremoniały „otwierające” i „zamykające”. Z doświadczenia zauważyłem, że takie zabiegi w niezwykły sposób potrafią wzmocnić samą podróż przy bębnie i podobnie jak w innych formach pracy z odmiennymi stanami świadomości pomagają zbudować niezbędny „set and setting” dla pracy z wewnętrznymi poziomami istnienia.
Zatem nie rozpisując się za nadto pragnę zaprosić wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie z bębnem które odbędzie około godziny 19:00, 10 Listopada 2011 W małej nadmorskiej miejscowości Rewa (koło Gdyni).
Wstęp jest wolny, a jako organizator z radością każdemu przybyłemu będę mógł zaoferować filiżankę herbaty. By zgłosić swoje uczestnictwo proszę o rezerwację miejsca drogą mailową:
wojiluminus@yahoo.co.uk

Oczywiście wszelkie inicjatywy wspierające organizacje tego przedsięwzięcia z radością przyjmę.
Celem tego działania jest po pierwsze udostępnienie możliwości odbycia praktyki w sprzyjającym otoczeniu. Po drugie zawiązanie współpracy i być może większa aktywizacja szamańskich/neoszamańskich działań na Pomorzu oraz w szerszym kontekście próba głębszej synchronizacji z cyklami natury, których księżyc jest wspaniałą manifestacją i inicjatorem.

Dnia 17.08.2010
Dodałam nowe ogłoszenie o katastrofie ekologicznej w Zatoce Meksykańsiej, warto dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. Także pojawiły sie nowe zdjęcia w galerii, serdecznie zapraszam do oglądania.

Dnia 07.07.2009
Serdecznie zapraszam do poczytania nowego artykułu o Ayahuasce w dziale Literatura w Szamaniźmie.

Dnia 06.02.2009
Zapraszam serdecznie na kolejne wspólne działanie dnia 8 lutego, szczegóły w dziale Wspólne Działania

Dnia 07.01.2009
Zapraszam dziś na wspólną medytacje, szczegóły w dziale Wspólne Działania.

Dnia 25.12.2008
Dzisiaj dodałam nowy artykuł na temat peyotla i indian Huichol, zapraszam do tekstów własnych w dziale enteogeny w szamanizmie.

Dnia 23.12.2008
Dział Szamanizm zawiera już zapowiedź kolejnych artykułów, natomiast w Ogłoszeniach zapraszam serdecznie na Wielką Medytacje Nieznanego Świata, która odbędzie się 30 grudnia o godzinie 22:00 czasu polskiego oraz na warsztaty Donalda VanHowtena.Tymczasem wszystkim życzę wesołych świąt Bożego Narodzenia i/lub ciekawego święta Yule, a także szczęśliwego nowego 2009 roku, oby był dwa razy lepszy od poprzedniego!

Dnia 2.11.2008
Dziś dodałam nowy temat do Wspólnych Działań na listopad, zapraszam do poczytania i kontemplacji już w ten piątek!

Dnia 25.10.2008
Pojawiło się nowe ogłoszenie o warsztatach Tantry Wojownika, zapraszam do działu Ogłoszenia.

Dnia 20.10.2008
Pojawiły się zupełnie nowe i ciekawe rzeczy w dziale Szamanizm, serdecznie zapraszamy!!!

Dnia 19.07.2008
Dodano nowy artykuł "Religijność indywidualna" autorstwa Divisa, Zapraszamy do działu Artykuły.

Dnia 06.07.2008
Zapraszam do ukoronowania cyklu medytacji szamaka, szczegóły w dziale Wspólne Działania.

Dnia 06.06.2008
Zapraszam do kontemplacji na temat Akceptacji jutro wieczorem o godzinie 22, szczegóły w dziale Wspólne Działania.

Dnia 04.05.2008
Kolejne spotkanie i medytacja już w środe 7 maja , zapraszam do Wspólnych Działań.

Dnia 04.04.2008
W tym miesiącu kolejne spotkanie, mam nadzieje, że przyniesie ciekawe rezultaty, szczegóły w dziale Wspólne Działania.

Dnia 05.03.2008
Zapraszam na kolejne spotkanie na planie niefizycznym , szczegóły we Wspólnych Działaniach.

Dnia 05.02.2008
Zapraszam na wspólną podróż w poszukiwaniu wewnętrznego ja, szczegóły w dziale Wspólne Działania.

Dnia 05.01.2008
Zapraszam do działu Wspólne Działania, gdzie pojawił się temat medytacji na ten miesiąc. Do odczucia w poniedziałek 7 stycznia. Pojawił się też nowy ciekawy link do strony naszej przyjciółki, zapraszam serdecznie do działu Przyjaciele.

Dnia 03.12.2007
W dziale Ogłoszenia pojawiło się nowe ogłoszenie wyjaśniające powod mojej nieobecności na stronie przez ostatnie dwa miesiące, a także uaktualniłam dzial Wspólne Działania na ten miesiac, zapraszam!

Dnia 07.10.2007
Zapraszam do wspólnych działań tym razem wyjątkowo w poniedziałek 08.10.2007 o godzinie 22 czasu polskiego, opis znajdziecie w dziale Wspólne Działania.

Dnia 21.09.2007
Zapraszam do działu Ogłoszenia, gdzie inormuję o nadchodzącym święcie Mabon. A także odwiedźcie dział Czarostwo

Jednocześnie korzystając z okazji, chciałabym złożyć serdeczne życzenia urodzinowe naszej kochanej przyjaciółce,
zdrowia, szczęścia i realizacji wszelkich planów i pomysłów, a także niesamowitych nie-przypadków w życiu, tego życzę ci ja i cały zespól Szaman:)

Dnia 06.09.2007
Zapraszam ponownie do wspólnego zadziałania, temat jutrzejszej medytacji omawiam w dziale Wspólne Działania.

Dnia 07.08.2007
Zapraszamy do nowego działu Wspólne Działania , w którym zachęcamy wszystkich do regularnych spotkań z nami w rzeczywistości niefizycznej , pierwsze spotkanie już dzisiaj o godzinie 22 czasu polskiego!!!

Dnia 17.07.2007
Dzisiaj pojawiło się nowe, bardzo ważne ogłoszenie o Medytacji dla Ziemi, zapraszam wszystkich do działu Ogłoszenia.

Dnia 03.06.2007
Pojawiło się nowe ogłoszenie, nieco podsumowujące , zapraszam do działu Ogłoszenia.

Dnia 04.03.2007
Dzisiaj dodano nową podstronę w dziale Czarostwo zatytułowaną Magia, a właściwie początek tylko, będzie część dalsza. Także dodano nową Galerię pod tytułem "Leśne Stwory", zapraszam do oglądania!

Dnia 13.02.2007
Dzisiaj zmieniłam nieco wygłąd naszej strony, ze względu na zmiany w życiu i na stronach zmiana:)

Dnia 12.02.2007

Dzisiaj dodano ogłoszenie wyjaśniające dlaczego na naszej stronie tak długo nic się nie działo, chcemy zapewnić że stronka wcale nie zanika:). Jednocześnie tradycyjnie już składamy życzenia dwójce naszych przyjaciół którzy właśnie obchodzą swoje urodziny.

Kochani! Dużo zdrowia , szczęścia i radości, spełnienia wszelkich marzeń i planów, a szczególnie planów na ten rok, oby wasza życiowa ścieżka nigdy nie była nudna, za to pełna przygód i niespodzianek!!!

Dnia 18.11.2006
Dzisiaj pojawiło się święto, które obchodzilismy w zeszłym roku, zapraszam do działu Onas - trzeba kliknąć w stolik.

Dnia 8.11.2006
Dzisiaj pojawił się opis ostatniego święta Samhain, zapraszam do działu ONas, wystarczy kliknąć w stolik.
Także warto odwiedzić ponownie galerię, bowiem zawitały do niej zdjęcia miejsc zamieszkanych przez elfy, a nawet i jeden elf dał się uchwycić.

Dnia 2.11.2006
Umieściłam nową informacje - zaproszenie na Sylwester okultystyczno-kontrkulturowy 2006/2007, zajrzyjcie do działu Ogłoszenia, oraz nowe święto - w dziale ONas trzeba kliknąć w stolik:)

Pora także na małego bloga - naszemu kochanemu przyjacielowi ( juz on wie) najlepsze i najserdeczniejsze życzenia urodzinowe (spóźnione o tydzień), dużo mocy i pomysłów bez liku, oraz miłości w najlepszym tego słowa znaczeniu życzy ci twoja grupa.

Dnia 1.11.2006
Pojawiło się akurat w czas nowe ogłoszenie - o najbardziej tajemniczym ze wszystkich świąt - Samhain. Szukaj w dziale Ogłoszenia.

Dnia 08.10.2006
Dodano nowy artykuł w tłumaczeniu Irnan "Wprowadzenie do tradycyjnej Wicci", zapraszam do działu Artykuły , a także w Ogłoszeniach kilka informacji o święcie plus zdjęcia.

Dnia 07.08.2006
Pojawił się nowy artykuł w dziale Artykuły, autorstwa Nehueret, o sztuce w szamaniźmie, polecam!

Dnia 31.07.2006
Dodano piękny cytat szamana Mallku na temat tego czym jest szamanizm , warto zajrzeć do działu Szamanizm , a także nowe ogłoszenie dotyczące święta Lammas , które już niedługo .

Korzystając z okazji składam najgorętsze życzenia urodzinowe jednemu z naszych współbraci, który 6 dni temu obchodził swoje święto , wszystkiego , co najlepsze dla ciebie, realizacji wszelkich planów i podróży oraz szybkiego i łatwego skończenia spraw zaległych!!!:)

Dnia 28.07.2006
Dziś dodałam Myśl Bieżącą o zwierzętach mocy oraz link Co to ( takiego jest Czarostwo) już działa , zapraszam do czytania w dziale Czarostwo .

Dnia 21.07.2006
Pojawił się nowy link w dziale Czarostwo - Myśli Bieżące - zapraszam do czytania na bieżąco :):)

Dnia 29.06.2006
Nareszcie pojawił sie długo oczekiwany dział Czarostwo , w menu obok . W najbliższym czasie czekające na ujawnienie tajemne myśli Yavenirie znjdą ujście...

Dnia 26.06.2006
Pojawiło sie w Naszych Świętach Beltaine 2006 , zachęcam do poczytania i pooglądania jak to było w tym roku .

Dnia 23.06.2006
Dodałam ogloszenie o świecie Litha (-->Ogłoszenia) , które przypadało 2 dni temu, niedługo pojawią się zaś nowe opisy świąt w tym różnież tych ostatnich .

Dnia 26.03.2006
Zamieszciłam kolejne z byłych świąt - Lammas z 2004 roku , warto zajrzeć do działu Onas i kliknąć w stolik!

Dnia 23.03.2006
Dzisiaj pojawiło się nowe święto w podstronce Nasze święta , mianowicie Ostara tegoroczna, trzeba wejśc do działu Onas i kliknąć w stolik , wraz z ogłoszeniem o zbliżającym się święcie stanowią dobrą całość :)

Jednocześnie chcę złożyć naszej kochanej koleżance serdeczne życzenia z okazji urodzin , które były wczoraj , 2 dni po przesileniu ,oby zawsze proste ścieżki prowadziły cię do celu!!!

Dnia 14.03.2006

Nąjserdeczniejsze życzenia dla naszego kolegi , który obchodzi dziś urodziny!!!!Obyś zawsze otrzymywał od życia to co jest dla ciebie najlepsze i nigdy się nim nie nudził:):)!!!

Dnia 5.03.2006
Dzisiaj zamieściłam dokumentację kolejnego Naszego Święta - Imbolk 2005 . Zapraszam do działu Onas , wystarczy kliknąć w stolik .

Dnia 3.03.2006
Pojawił się czwarty życiorys - istoty o imieniu Kiria Risis- w dziale Onas (trzeba kliknąć w grzybki) , kto chce wiedzieć kim jest tajemnicza czwarta osoba naszej grupy , niech nie zwleka :) !

Dnia 13.02.2006
Zapraszamy do nowego działu Nasze Święta , gdzie można sobie poczytac i pooglądać , jak te święta spędzamy od kilku lat , wystarczy w dziale ONas kliknąć w stolik świąteczny .

Jednocześnie korzystając z okazji, chciałam złożyć serdeczne życzenia dwojgu naszym przyjaciołom , którzy obchodzą właśnie dzisiaj i obchodzili trzy dni temu urodziny - dużo zdrowia , szcześcia i radości oraz niesamowitych przygód w ciagu całego życia!!!

Dnia 09.02.2006
Zamieszczony został zestaw run , których często używamy , kto ciekawy naszych intencji , to zapraszamy do działu Artykuły .

Dnia 25.01.2006
Zapraszamy do działu Ogłoszenia , juz niedługo święto Imbolk ,a my przygotowaliśmy dla wszystkich pewną niespodziankę :)

Dnia 08.01.2006
Pierwszą nową rzeczą w Nowym Roku - oby dla wszystkich był pomyślny - jest pojawienie się życiorysu Yavenirie , zapraszam do czytania .

Dnia 21.12.2005
Zapraszam do galerii gdzie jest nowy cykl zdjęć "Neopoganie" oraz do działu ogłoszeń gdzie pojawiła sie informacja o Yule 2005 .

Dnia 29.10.2005
A dzisiaj zapraszam do ścignięcia z działu multimedia bardzo ciekawego programu Biorytmy , wystarczy ściągnąć i dwa razy kliknąć a zobaczycie swoją przyszłość :-)...

Dnia 27.10.2005
To dla nas bardzo wazna data ponieważ jeden z naszych przyjaciół , który jest teraz w wojsku , ma dzisiaj urodziny , w związku z tym pozwolę sobie na mały blog i złożę mu od nas najserdeczniejesze życzenia urodzinowe , długiej młodości i krzepkiej starości oraz niezbyt pokrętnych choc ciekawych scieżek zyciowych i duchowych - twoja grupa :)

Dnia 27.10.2005
Zapraszamy do działu ogłoszeń , gdzie można przeczytać o zbliżającym się świecie i związanym z nim Przeglądzie Filmów MAgicznych w Trójmieście.

Dnia 15.10.2005
Znów działa nasz galeria Czarownice , zapraszamy do oglądania zdjęc , wkrótce ukarzą sie też Waszym oczom nowe , niesamowite zdjęcia dotyczące naszych Magicznych Poczynań . Pojawił się także życiorys Istoty nazywanej Szczurkin .

Dnia 22.09.2005
Wraz z nadchodzącą jesienią w naszym wortalu zaczną powoli pojawiać się długo obiecywane historie naszych skromnych osób , na początek pierwszy życiorys istoty o imieniu Divis , wystarczy w dziale Onas kliknąć w grzybki :)

Dnia 19.09.2005
Witamy po wakacjach, nasza stronka znów rusza pełną parą , pojawią się nowe działy i nowe zdjęcia ,tymczasem zapraszamy do działu Ogloszenia

Dnia 07.06.2005
Dodano nowy artyuł "Przestrzeń święta" autorstwa Yavenirie , zachęcamy do przeczytania.

Dnia 05.06.2005
W dziale galeria można już oglądać nowe zdjęcia , wystarczy kliknąc w ikonkę "kult natury"

Dnia 28.05.2005
Pojawiła się wersja angielska strony (wejście od strony tytułowej) , więc jeśli ktoś ma znajomych za granicą którzy mogliby się zainteresować naszą stronką to prosimy o "podanie informacji dalej" :-)

Dnia 28.04.2005
Juz niedlugo pojawią sie historie naszych żywotów , na razie tylko łechczące zdjątko w dziale Onas

Dnia 30.03.2005
Dodano artykuł Divisa na temat śmierci... UWAGA!!! Kto nie chce zmienic swojego życia niech nie czyta ! ;-)

Dnia 13.03.2005
Pojawiła się długo oczekiwana galeria , choć jeszcze nie w pełnej krasie to jednak jeden link juz działa , wystarczy kliknąć na nogi czarownicy :)

Dnia 10.03.2005
Warto zobaczyć dział ogłoszenia, pojawiły sie dwa bardzo ciekawe ,prawdopodobnie bedzie można nas spotkać na Festiwalu Filmów w Toruniu .

Dnia 26.02.2005
Dodałam nowe zdjęcie w dziale Onas , tak obchodzilismy święto pełni księżyca , była cudowna noc , natura zrobiła nam wspaniały prezent w postaci pogody .

Pojawiły sie także dwa ogłoszenia , miłego czytania!

Dnia 23.02.2005
D
odano galerię , niedługo pojawią się linki gdzie będzie można zobaczyć duużo więcej.

 

Rozwój Duchowy
EZOTERYKA

Umyslu