Ogłoszenia:

Warsztaty Tańca Rytualnego

20-24 sierpnia 2012 r. , Pobądź koło Koszalina

prowadzi Yavenirie

Zapraszam na warsztaty Tańca Rytualnego, które poprowdzę w terenie, na łące, w tipi lub w lesie, w uroczym miejscu we wsi Pobądź na północy Polski. Warsztaty mają na celu uruchomienie i zwiekszenie świadomości ciała oraz połączenie się ze swoim wewnętrznym ja poprzez ruch i taniec.

Termin: 20-24.08.2012
Zgloszenia i pytania, dodatkowe informacje: yavenirie@o2.pl

W programie:
· nauka podstawowych technik tańca w oparciu o Contemporary Release, czyli tańca współczesnego na rozluźnieniu, oraz Yogi
· improwizacja taneczna z wykorzystaniem oddechu i odczuwania energii w ciele
· energetyczne odczuwanie przestrzeni w ruchu
· zwiększanie świadomości ciała i użycia centrum
· praca ze „świętą przestrzenią” , czyli miejscem w którym odbywa się ruch w intencji
· ćwiczenia i procesy na odczuwanie i reagowanie na energie w przestrzeni świętej oraz na relacje pomiędzy tańczącymi w tej przestrzeni
· zebranie powyższych doświadczeń i wspólne stworzenie spektaklu-rytuału z występem na koniec warsztatów.

Koszt:
400 zł – za pięć dni warsztatów plus akomodacja:

190zł spanie w namiocie i całodzienne wyżywienie lub 275zł spanie w budynku na materacu (+ pościel i ręcznik) i całodzienne wyżywienie.

 

Warsztaty prowadzi Yavenirie - tancerka, choreograf, muzyk, fotograf. Zaczynała od Tańca Współczesnego, Yogi, psychodramy oraz śpiewu białym głosem. Prowadzi własny teatr tańca z którym tworzy spektakle oraz warsztaty „Tańca Rytualnego”.


Pracuje z ciałem wedle własnej filozofii, którą wykształciła poprzez osobiste doświadczenia oraz wiele inspirujących książek, warsztatów i rozmów z innymi. Uważa, że wszystkie emocje i wydarzenia naszego życia odciskają swoje piętno na naszym ciele, a żadna choroba, czy nawet najmniejsza dolegliwość, jak ból po uderzeniu się w stół, nie zdarzają się przypadkiem. Ból czy dyskomfort są dla nas sygnałem od ciała, że coś się dzieje w tym konkretnym miejscu, które zawsze powiązane jest z jakąś emocją lub przekonaniem. Docierając i rozumiejąc ten sygnał dajemy ciału odpowiedź, że dalsze symptomy są już niepotrzebne. Dotarcie do podłoża tej informacji daje również głębsze rozumienie siebie oraz życia jako całości, jest świetnym narzędziem pracy nad sobą.


Narzędziem pracy na jej warsztatach jest medytacja, skupienie na ciele i oddech w ruchu lub w konkretnych ćwiczeniach. Celem jest odczuwanie miejsc w ciele, których dotąd nie odczuwaliśmy oraz przekraczanie własnych granic. Do tego dołącza często użycie głosu, improwizacje przy inspirującej muzyce, prace z energia w ciele oraz prace z przestrzenią wokół ciała. Używa również technik szamańskich, łączenia się z energiami natury oraz technik psychodramy i ekspresji. Jej warsztaty są rodzajem podróży w „przestrzeni świętej” , czyli w konkretnej przestrzeni (najczęściej w lesie lub na łące), gdzie odbywa się proces ruchu - rytuału dotarcia do Siebie.

________________________________________________________________________________

Warsztaty "Ponowne Narodziny - do życia w pełni"
20-22 Kwietnia 2012, Częstochowa

To czego doświadczamy w łonie matki …

To w jaki sposób przychodzimy na ten świat …

To jakie są nasze pierwsze chwile, pierwsze doświadczenia …

Wszystko to ma wpływ na nasze Życie

Na to czy żyjemy pełną piersią wykorzystując nasz potencjał,
Czy też towarzyszy nam poczucie niespełnienia, trudu i braku …

Na warsztatach na które Was zapraszamy będziemy mieli możliwość spotkania się z tym co nas ogranicza i podjęcia decyzji…Ponownego narodzenia do życia takiego jakiego pragniemy…Do życia w pełni naszej mocy, do życia twórczego, spontanicznego, w zgodzie z samym sobą ...

Tworzymy – płodzimy nie tylko nasze dzieci...projekty, potrawy, wiersze, idee...każdy dzień, każda chwila może być twórcza...

Jeśli chcesz:

Być rodzicem
Pozbyć sie własnej traumy porodowej
Tworzyć wykorzystując swój potencjał
Uwolnić się od ograniczeń
Poczuć spokój

i zacząć żyć tak jak TY tego chcesz

Ten warsztat może Ci w tym pomóc

Wykorzystywać będziemy praktyczne metody angażujące pamięć naszego ciała
- dotyk, ruch, wizualizację – w celu poszerzenia tzw. strefy komfortu

Inwestycja: 300 zł od osoby, Dla par: 500 zł

O nas:
Kasia & Seb – oboje zafascynowani wpływem jaki mają nasze pierwsze chwile (poczęcie, poród, dzieciństwo) na dorosłe życie. Ona Doula (Emocjonalne Wsparcie Przy Porodzie) & On – Arte Terapeuta Dziecięcy (stażysta) & Oboje – Praktycy Integrującej Obecności / Sztuki bycia obecnym (www.colinsisson.com)

Warsztaty ‘Narodziny Do Życia’ opieraja się na metodzie Eleny Tonetti www.birthintobeing.com – wizjonerki propagującej świadome poczęcia / świadome porody jako sposób na stworzenie świata pełnego miłości, pokoju i wzajemnego zrozumienia.

Rozkład jazdy:
Piątek 20.04, godz.18.30- projekcja filmu "Narodziny jakie znamy" Eleny Tonetti
Sobota - Niedziela 21-22 Kwietnia, godz.10-18ta

Adres:
Centrum "Tęczowy most", Dąbrowskiego 11
Informacje i zapisy: Katarzyna Smolińska , 502 440 475, kasiasm@tlen.pl
Warunkiem uczestnictwa jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł

 

______________________________________________________

Szamański krąg bębna


10.12.2011...
Wszyscy powoli zrzucali z siebie odbytą drogę na spotkanie, było nas sześcioro, „nieznajomych” z różnych stron, połączonych potrzebą działania, wskoczenia na wierzchowca wibracji, który zabiera w podróż do wewnętrznego wszechświata.
Podróż przy bębnie nie koniecznie jest strumieniem głębokich i silnych wizji, znaków, spotkań z mocą przez duże „M”. Często jest to wysiłek uwagi, która musi znaleźć tą niezwykle ulotną równowagę pomiędzy kontrolą a poddaniem się, pomiędzy wizualizacją, a wizją płynącą z wnętrza, jest to medytacja z  dźwiękiem, wibracją przenikającą ciało. Ostatecznie, każdy sam musi się dowiedzieć dokąd prowadzi królicza nora, najpierw jednak, trzeba spotkać królika za którym można podążyć, dźwięk bębna jest jednym z nich. 
Dla jednych była to podróż w wyraźne i bezpośrednie wizje, dla innych praca z ciałem, znów dla innych przebywanie w dziwnym stanie świadomości gdzie obrazy są bardzo kruche i przypominają sny, gdy nagle sobie uświadomimy że śnimy. Wówczas zdarza się, że trzeba zabiegać o to by się nie przebudzić, a jednocześnie nie zatracić w śnieniu. Byli i tacy, dla których była to głęboka relaksacja przy dźwięku... Przez okno wychodzące na wschód wlewała się wraz z blaskiem, moc Luny.         

Stopniowo, gdy wewnętrzne ścieżki zostaną na nowo oczyszczone z gęstych zarośli zapomnienia, wyłaniający się obraz jest zaskakujący w swej klarowności oraz samoistnym bycie. Wówczas jasnym jest fakt, że to już nie nasza wyobraźnia, lecz żywa część nas samych lub wielkiej tajemnicy przejawia się w doświadczeniach dolnego i górnego świata szamańskiego kosmosu, holograficznego wszechświata naszych własnych świadomości.

Pragnę cię zaprosić na kolejne, spotkanie z bębnem które rozpocznie się o godzinie 18:00, w pełnię księżyca 8 Stycznia 2012r w małej nadmorskiej miejscowości Rewa (koło Gdyni).

Ponieważ przestrzeń w jakiej odbywa się spotkanie jest specjalnie na tę okazję ogrzewana zatem w ramach symbolicznego odwdzięczenia się gospodarzowi opłata będzie wynosiła 5 zł od każdego uczestnika,  a jako organizator z radością każdemu przybyłemu będę mógł zaoferować filiżankę gorącej herbaty. By zgłosić swoje uczestnictwo proszę o rezerwację miejsca drogą mailową:
wojiluminus@yahoo.co.uk
Wszelkie inicjatywy wspierające organizacje tego przedsięwzięcia z radością przyjmę.
Cel działania jest wciąż ten sam: po pierwsze udostępnienie możliwości odbycia praktyki w sprzyjającym otoczeniu. Po drugie zawiązanie współpracy i być może większa aktywizacja szamańskich/neoszamańskich działań na Pomorzu oraz w szerszym kontekście próba głębszej synchronizacji z cyklami natury, których księżyc jest wspaniałą manifestacją i inicjatorem.

 

Serdecznie Zapraszam

_________________________________________________________________________________

Szamański krąg bębna

Dźwięk bębna wypełnił powietrze, wszyscy leżeli słuchając rytmicznych uderzeń, lecz każdy podążał za nimi w swoim własnym kierunku. Ulotne obrazy pojawiały się co rusz a bęben zdawał się ciągnąć w jakieś nieznane obszary świadomości. Nagle cisza, która zrodziła ogromną przestrzeń. Znowu bęben i po chwili szybkie uderzenia sygnalizujące powrót. Niektórzy mieli złożone wizje, niczym filmy przetaczające się przez ich umysł, inni przysnęli, bądź po prostu wsłuchiwali się w dźwięk. Niemniej każdy zdawał się czuć jakieś wewnętrzne poruszenie, jakąś różnicę między tym co przed podróżą, a stanem po jej odbyciu...
            Podróże przy tzw. bębnie szamańskim służą osiąganiu odmiennych stanów świadomości. Mogą się pojawić projekcje umysłu, lub pochodzące z głębszych pokładów ludzkiej świadomości wizje. Mogą się pojawić odpowiedzi na wcześniej zadawane pytania, bądź niezwykłe rozwiązania problemów, o których wcale człowiek nie myślał. Nie przypomina to jednak transów tradycyjnych szamanów, choć może między innymi dlatego, że nie bębni się przez wiele godzin tylko zazwyczaj trwa to około pół godziny. Ponad to stopniowo, gdy wewnętrzne ścieżki zostaną nan nowo oczyszczone z gęstych zarośli zapomnienia, wyłaniający się obraz jest zaskakujący w swej klarowności oraz samoistnym bycie. Wówczas jasnym jest fakt, że to już nie nasza wyobraźnia, lecz żywa część nas samych lub wielkiej tajemnicy przejawia się w doświadczeniach dolnego i górnego świata szamańskiego kosmosu, holograficznego wszechświata naszych własnych świadomości.

Pragnę zaprosić wszystkich chętnych na kolejne, drugie spotkanie z bębnem które odbędzie około godziny 18:00, w pełnię księżyca 10 Grudnia 2011 w małej nadmorskiej miejscowości Rewa (koło Gdyni).
Wstęp jest wolny, a jako organizator z radością każdemu przybyłemu będę mógł zaoferować filiżankę herbaty. By zgłosić swoje uczestnictwo proszę o rezerwację miejsca drogą mailową:
wojiluminus@yahoo.co.uk

Wszelkie inicjatywy wspierające organizacje tego przedsięwzięcia z radością przyjmę.
Celem tego działania jest po pierwsze udostępnienie możliwości odbycia praktyki w sprzyjającym otoczeniu. Po drugie zawiązanie współpracy i być może większa aktywizacja szamańskich/neoszamańskich działań na Pomorzu oraz w szerszym kontekście próba głębszej synchronizacji z cyklami natury, których księżyc jest wspaniałą manifestacją i inicjatorem.

_________________________________________________________________________________

 

Coś na uspokojenie....

 

______________________________________________________

Katastrofa ekologiczna u wybrzeży Zatoki Meksykańskiej!!!

Sytuacja wygląda krytycznie, prawdopodobnie jest to największy wyciek ropy naftowej oraz gazu z platform wiertniczych w historii ludzkości. Może on doprowadzić do wyginięcia większości życia morskiego w wodach ocanów na całej kuli ziemskiej oraz do zatrucia wód śródlądowych w rejonach położonych na wybrzeżu. Oficjalne media, szczególnie amerykańskie, milczą, rząd amerykański stosuje podobno nawet blokadę informacyjną, jednocześnie odmawiając przyjęcia pomocy od innych państw. Wielu naukowców kreśli czarne scenariusze, jednocześnie przyznając, że zabroniono im wypowiadać się oficjalnie w tej sprawie. Dr Masaru Emoto, badający wpływ emocji i uczuć na cząsteczki wody, apeluje o połączenie się nas wszystkich w medytacji miłości skierowanej do Wody. Oto jej treść:

"Przesyłam energię miłości i wdzięczności wodzie i wszystkim
żyjącym istotom w Zatoce Meksykańskiej
i jej okolicach. Waleniom, delfinom, pelikanom, rybom,
muszlom, planktonowi, koralowcom, algom
i wszystkim żywym stworzeniom...

Jest mi bardzo przykro,
proszę, wybacz mi,
dziękuję
kocham Ciebie."

Kierujemy tą prośbę do ludzi, o których mniemamy,
że są w stanie przyłączyć się do modlitwy,
wypowiadając ją z zamiarem przekazania miłości
i uzdrawiającej siły, tak potężnej, że pomoże
dokonać w Zatoce cudu.

Nie jesteśmy bezwolni. Posiadamy moc. Nasza połączona energia,
jeśli będziemy wypowiadali tą modlitwę codziennie
.....wielokrotnie w ciągu dnia.... może dosłownie
obezwładnić siłę niszczącą, która tam panuje..

 

Medytacje w tej intencji odbywają sie codziennie o godzinie 20, przyłącz się, jeśli czujesz, że chcesz.

 

źródło: www.nautilus.org.pl

______________________________________________________

Wielka Medytacja Nieznanego Świata

30 grudzień 2008, godzina 22:00 (czas polski)

temat: NADZIEJA

Jest jak światło rozpraszające najczarniejszy mrok, to ona uskrzydlała po wielokroć ciemiężonych i upokarzanych. Nadzieja pomaga przełamać bierność i apatię, wykreować - na przekór wszystkiemu i wszystkim- wizje przyszłości, wydające się w momencie ich narodzin niemożliwą do zrealizowania ideą. Obok wiary i miłości okazuje się ona fundamentem naszej duchowej siły i niezłomnego trwania.

______________________________________________________________________

 

Life Impressions Institute®

&

Centrum Holistyczne HELE MAI

 zapraszają na warsztat

Donalda VanHowtena

“W POSZUKIWANIU UZDRAWIAJĄCYCH WSPOMNIEŃ”

 

Warsztaty te będą w dużej części poświęcone wyczuwaniu i przywracaniu pierwotnego obiegu energii życiowej w naszym ciele. „Wielka Cisza wewnątrz”, „Siła życiowa”, „Prana”, „Oddech życia”, to tylko niektóre z terminów używane do opisania tego wielkiego potencjału tkwiącego w nas samych. Tematyką warsztatu będzie praca z „odciskami życia” oparta na manualnych technikach terapeutycznych jak również lekcje ruchu. Za pomocą subtelnych i delikatnych metod będziemy uczyć się doświadczać tego, jak energia życiowa przenika  każdą komórkę, tkankę, płyny i wszystkie struktury naszego organizmu.

  Donald VanHowten jest uznanym terapeutą i nauczycielem na polu pracy z ciałem i rozwoju osobistego od ponad 37 lat. Van rozwija unikalną formę pracy z ciałem , którą nazwał „Life Impressions”. Powstała ona w oparciu o inspiracje zaczerpnięte z psychoterapii Hakomi , Ajurvedy, terapii czaszkowo-krzyżowej i metody Feldenkraisa. Jest założycielem i dyrektorem Life Impressions Bodywork Institute w Santa Fe, gdzie co roku prowadzi  warsztaty i wykłady. W Polsce znany jest m.in.  jako autor książki „Ajurweda i Świadomość Ciała” (wydawnictwo  Virgo). Van odwiedzi  Polskę po raz kolejny na początku lutego 2009 roku, gdzie poprowadzi serię warsztatów zarówno dla terapeutów jak i wszystkich innych zainteresowanych pracą z ciałem. Zaleca się zaznajomienie z jego książką w przypadku chęci uczestnictwa w warsztacie. 

 

 Warsztat odbędzie się w dniach 7.II.2009 – 10.II. 2009 (4 dni) w Ośrodku Wczasowym „PUSZCZA”  w Supraślu ul. Cegielniana 67 ( dojazd www.puszcza.pl)

 Rozpoczęcie zajęć : 7.II (sobota)  godz.10,  zakończenie-10.II (wtorek)  godz. 17

Zakwaterowanie : w pokojach 2-3 os. z łazienkami w pokoju, ośrodek w pięknym miejscu mocy w pobliżu Puszczy Knyszyńskiej o wyjątkowym mikroklimacie.

Wyżywienie : mięsne lub wegetariańskie ( proszę o podanie preferencji podczas zapisywania się).

Inwestycja : 

warsztat : 970 PLN,  

pobyt i wyżywienie –280 zł / za 4 dni - od 6.II (piątek) od godz. 18 (kolacja) do godz. 8.30 we wtorek, możliwość rezygnacji z noclegu, np. z piątku na sobotę (w takim przypadku koszt zmniejsza się o 70 PLN…)

Zgłoszenia :  Proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa mailem (warsztaty@helemai.pl) i wpłatę zaliczki  300 PLN (bezzwrotnej w przypadku rezygnacji) do 10.I .2009 na konto:

 Katarzyna Toffel,  mBank   20 1140 2004 0000 3302 4823 3720

 Dodatkowe informacje :Witold Kuźniar  tel. +48 501 23 55 92  e-mail: warsztaty@helemai.pl www.helemai.pl

W warsztatach będzie uczestniczył tłumacz. Proszę zabrać ze sobą kocyk i luźne, wygodne ubranie, jak również wygodne buty i/lub skarpetki antypoślizgowe ułatwiające wykonywanie zajęć praktycznych.

Planowane jest również ognisko i/lub kulig w zależności od warunków pogodowych.

 _____________________________________________________

 

TANTRA WOJOWNIKA - warsztaty


21 – 23 listopada


dla kobiet, mężczyzn oraz parRozwój osobisty niewątpliwie czasem wymaga pewnych wyrzeczeń. Ale czy potrzebujemy zaprzeczać sobie? Czy naprawdę potrzebujemy odcinać się od naszych ciał i drzemiącej w nich energii seksualnej? Czyż nie jest ona energią Miłości? To przecież źródło naszej osobistej mocy.

 

Możesz świadomie przyjąć swoją seksualność i nauczyć się z niej korzystać.

 

Tantra Wojownika to trening integrujący doświadczanie Ducha z doświadczaniem Ciała. To trening odnajdywania i akceptacji siebie na wszystkich płaszczyznach rozwoju; duchowej, psychicznej, uczuciowej, emocjonalnej i fizycznej.


Podczas warsztatu:

- Poznasz tantryczne techniki oddechowe i ruchowe wzbogacające Twoją osobistą

ścieżkę poznania.

- Odblokujesz swoje ciało fizyczne i energetyczne na swobodny przepływ radości.

- Doświadczysz pobudzenia Twojej energii miłości, sposobów jej generowania oraz

jej kumulacji.

- Dowiesz się jak energia Miłości może wzbogacić Twoje życie fizyczne i duchowe.


Prowadzący: Dawid i Zosia Rzepeccy

Trenerzy pracy z ciałem i intencją (intentwork). Nauczyciele Tantry. Spotkali się na warsztatach psychoterapii i zakochali w sobie. Obydwoje ukończyli Dwuletnie Studium Psychoterapii metodą Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie, Szkołę Terapii Krótkoterminowej BSFT (Brief Solution Focus Therapy), klasę RC (Reevaluation Counseling) metodą Harveya Jackinsa, a także dwuletnią Zaawansowaną Formację Tantryczną Mariusza i Gayi Wiśniewskich. Od 2000 roku Dawid, a od 2004 Dawid z Zosią prowadzą warsztaty rozwojowe pracy z energią miłości, są także asystentami na dwuletniej Zaawansowanej Formacji Tantrycznej Mariusza i Gayi Wiśniewskich.


Miejsce: Kawkowo-Polana k Olsztyna, http://www.kawkowopolana.pl


Opłata: 350 zł za warsztat oraz wyżywienie i pobyt: pełne wegetariańskie wyżywienie 100 zł + 2 noclegi w pokojach: dwuosobowym z łazienką - 130 zł, dwuosobowy ze wspólną łazienką - 110zł, trzyosobowym - 100zł, czteroosobowym - 90zł, pięciosobowym - 90zł, strych – 60zł. Ceny za cały weekendowy pobyt.
(warunkiem uczestnictwa jest przedpłata 150 zł wpłacona do 31pażdziernika)


Zapisy: Agnieszka Jurko, agnieszka.jurko@wp.pl, tel: 501 625 528

 

Więcej o tantrze na: www.tantralove.eu

________________________________________________________________________________

 

 • Witam wszystkich spragnionych najnowszych wieści o Nas;) Od razu przepraszam za to, że Medytacja w listopadzie przepadła, ale zapraszam już na grudniową, która na pewno się odbedzie. Nie pisalam także nic o święcie Samhain w tym roku ,powód tego jest następujący. Większa cześć naszej grupy wybrała się (właśnie ciekawie sie złożyło) w święto Samhain w podróż do Meksyku. Szukaliśmy tam wrażeń nie tylko estetycznych, ale i duchowych, nastawiliśmy się na poznanie innej kultury, spotkaliśmy meksykańskich Indian z plemienia Huichol i widzieliśmy osławione miasto Oaxaca oraz Ixtlan. I chodź nie wszystko okazało się być takie, jak Nam się wydawało, że będzie, to jesteśmy bardzo z całej podróży zadowoleni. Z tej racji wszelkie aktualizacje strony musiały poczekać, jednak jeszcze trochę cierpliwości, a zdam Wam relacje z naszej wyprawy i opiszę czego ciekawego dowiedzieliśmy się o tym kraju i jego mieszkańcach. Tymczasem ( borem lasem) zapraszam na grudniowe Wspólne Działania.
 • Już niedługo 23 września nastąpi kolejny ważny moment roku. W niedziele o godzinie 11:52 czasu polskiego nadejdzie równonoc jesienna i długość dnia równa będzie długości nocy. Dzień ten zwany też Mabon lub Świętem Drugich Zbiorów, jest jednocześnie ostatnim dniem lata i początkiem jesieni. To święto i ten czas skłania do rozmyślań na temat decyzji podjętych na wiosnę oraz plonów zebranych pod ich wpływem przez całe lato. Podczas, gdy sierpniowe święto Lammas pozwala cieszyć się pierwszymi zbiorami w samym środku płodnego okresu, Mabon jest już pewnym podsumowaniem oraz wyciaganiem wniosków, bardziej też dryfuje w strone refleksyjnej jesieni, która jest czasem przemysleń i przygotowań na zimę,lecz jednoczesnie czasem ruchu i zmian. Zaczynają się przecież silne jesienne wiatry, które wielu zmuszają do podjęcia na nowo wędrówki. Tego dnia dawne czarownice zbierały jabłka, gruszki, orzechy i kasztany, którymi ustrajały ołtarz, często przygotowywały też z nich potrawy. Pojawiało sie także młode wino i soki owocowe. Lecz poza całym obrzędowym przygotowaniem, widźmy przede wszystkim żegnały lato- paląc ogniska, śpiewając pieśni, dziekując i ciesząc się tym, co dała im Ziemia.

 • Ważne ogłoszenie:
 • Dzisiaj, to jest 17 lipca, we wtorek, o godzinie 11:11 czasu uniwersalnego, czyli 12:11 w Anglii (czas letni) oraz 13:11 w Polsce , odbędzie sie Medytacja dla Ziemi. Każdy, kto zechce wziać udział, będzie mógł medytować w intencji uzdrowienia Ziemi, naszych relacji z Nią oraz nadania naszej cywylizacji kierunku duchowego. Ponieważ wszyscy razem jesteśmy czymś więcej, niż sumą poszczególnych jednostek.
 • Czas płynie, koło roku toczy się swoim tempem, a my mamy już czerwiec, który dla niektórych przyszedł bardzo szybko w tym roku, chodź czas podobno jest względny. Po dlugiej zimie, czasie ubogim w słońce i inne pozytywne impulsy płynące z przyrody, po lekkich przebłyskach około lutego, kiedy to obchodzi się święto Imbolk, a Naturze coś świta, że pora wstawać, wraz ze świętem Ostara nadeszła pełna niespodzianek wiosna. Był to czas otwarcia oczu na sprawy wokół, na swego rodzaju przebudzenie i podsumowanie okresu zimowego, który często jest czasem trudym i nastawiającym do życia dość pasywnie. Równonoc zaś pomaga w otrząśnięciu się z pewnego marazmu i załapaniu energii i wigoru do ruszenia z miejsca oraz do działania. Symboliczne nowe narodziny często podkreśla się spożyciem w czas równonocy ugotowanych jajek, nieraz opisanych sybolami, ktore mają dla nas specjalne znaczenie. Następstwem wiosennego rozbudzenia jest wesoło płonący w sercu ogień beltaine popychający do działania i nadający predkość niosącą do środka koła roku, do przesilenia letniego, zwanego też Litha. Tak koło roku toczy się, zatrzymując się dla nas tylko na chwile w momentach szczególnych i przełomowych, które nadają impuls do ciągłego ruchu naszej świadomości. Tym momentem bedzie niedługo najdłuższy dzień roku, a właściwie noc go poprzedzająca, znana u nas jako noc Świętego Jana albo też Kupanocka. To noc szczególna, w te noc szukano kwiatu paproci (któż wie co tak na prawde nim bylo??), na łąkach zbierano magiczne zioła o świcie, słońce też witano ze szczególnym uczuciem na cześć kulminacji światła w roku. To święto ognia i wody, dlatego też podczas obrzędów kąpano się w rzekach i morzach oraz skakano przez ognie. W te noc odprawiano też rytułały w intencji realizacji planów oraz nadawania realnego i materialnego ksztaltu marzeniom oraz ideom.
 • Astronomicznie przesilenie letnie wypada w tym roku 21 czerwca około godziny 18 (19 w Polsce) , polecam wszystkim skupienie uwagi w tym właśnie czasie na pewnej subtelnej zmianie w otoczeniu, jakiejś szczególnej energii która się w tym momencie wytwarza, a zapewniem że coś takiego odczuć można. I życze wszystkim wszystkiego dobrego.

 

 

Co się z nami dzieje??

Pewnie część z Was zastanawia się, czy przypadkiem nie porzucilliśmy naszej stronki Szaman, czy nie spotkał ją los wielu innych stron, gdy brak czasu lub zainteresowania bierze góre. Nic podobnego. Nastąpiły jednakże istotne zmiany w naszej grupie. Część z nas opuściła nasz piękny kraj na rzecz innego kraju na wyspie:) Druga część z nas zamierza również kraj opuścić i dołączyć do części pierwszej. Reszta zajeła sie swoimi sprawami i tak to sie ma na dzień dzisiejszy.

Nieodparta potrzeba zmiany, ciągłej rotacji i pozostania w ruchu wzięła górę. Porzuciłiśmy kojące lasy północy Polski, porzuciłiśmy morze i wszystkie szczególne, nasycone mocą miejsca. Porzuciliśmy święta, cykliczność, którą wspieraliśmy się do tej pory. Jednocześnie porzuciliśmy utarte ścieżki, bezpieczeństwo i wygodę, z której tak łatwo wpaść w stagnacje. Wyruszyliśmy na poszukiwanie Nieznanego, nie wiadomo gdzie nas los zaniesie, ani jak długo bedziemy pozostawać w jednym miejscu. Na razie próbujemy odnależć się i nieprzywiązywać do niczego, by nie ograniczać się nadmiarem balastu. Jednocześnie nadal bedziemy dzielić się naszymi przeżyciami i refleksjami, bardziej lub mniej regularnie w zależności od warunków. Na pewno nie poprzestaniemy poszukiwań i praktyki, tego możecie być pewni. Niech moc niesie was wszystkich, tak jak i nas poniosła.

Londyn, luty 2007

 

 

 • Sylwester okultystyczno - kontrkulturowy 2006/2007!!!

Przytłacza Cię perspektywa kolejnego zwyczajnego sylwestra?

Oto mamy dla Ciebie miecz, który przynosi jedynie własne lekarstwo: imprezę inną niż te do tej pory.

W ramach integracji polskiego środowiska okultystyczno-kontrkulturowego wyszła propozycja organizacji wspólnej imprezy sylwestrowej pt CHAOS GATE '06.

Aktualności dotyczące tej imprezy będą zamieszczane od tej pory pod tym adresem:
http://www.forum.ciemnosc.com/index.php/board,13.0.html

Wszelkie propozycje możecie wysuwać w tym wątku forum:
http://www.forum.ciemnosc.com/index.php/board,14.0.html

Zapisy zaś odbywają się pod następującym adresem:
http://www.forum.ciemnosc.com/index.php/board,15.0.html

Gdy ustalimy koszta (zależne od ilości osób), oraz bazę lokalową, zostanie to obwieszczone w dziale dotyczącym zapisów oraz aktualnościach. Wtedy również wszyscy chętni dostaną zawiadomienie z prośbą o potwierdzenie swojej obecności.

Wpłaty będą odbywały się na odpowiednie konto bankowe. Dalsze informacje na ten temat zostaną podane po ustaleniu wysokości składki (wynajęcie jakiegoś lokalu).

Wszelkie dodatkowe pytania możecie również kierować na adres e-mail: chaosgate06@gmail.com Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Stay Tuned.

Miejsce imprezy to aktualnie: KATOWICE

Najprawdopodobniejsza baza lokalowa to aktualnie: DOMEK IMPREZOWY gdzieś w Katowicach, trwaja poszukiwania, so be patient

Najprawdopodobniejsza cena 'wjazdu' to orientacyjnie: 60-100 zł, W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI OSÓB (im nas więcej tym koszta niższe, zatem - zapraszajcie occult-like znajomych)

źródło: http://ciemnosc.com/index.php

 • Już północ, więc drzwi otwierają się, dziwny czas nastaje.
  Bowiem dwa światy łączą się - ten żywych i ten umarłych, zasłona cienką się staje.
  Dziś dzień święta Samhain, i nocy zadusznej, różnie ten czas nazywano.
  Jednak podobnie zawsze zmarłym cześć, zbłąkanym światło wskazywano.
  Żywi umarłych o radę pytają, umarli żywych o drogę do domu.
  Magowie ognie na rozstajach palą, a i przyszłość przepowiedzą komu.
  Ogień rozpalić w piecu, drzwi uchylone zostawić, jedzenie na stole położyć warto.
  Za to duchy wdzieczne będą i nie nawiedzą domu między północą a czwartą.

 • Czas płynie, koło roku obraca sie swoim tempem, a Mabon juz za nami. 23 wrzesnia pożegnalismy lato, ostatnie letnie plony i refleksje zebrane, a dni robia sie coraz krósze i chłodniejsze. To święto drugich zbiorów poprzedza bezpośrednio okres, który kojarzy mi sie ze zbieraniem późnych owoców - śliwek, jabłek, przyrządzaniu konfitur i przecierów, ścinaniu ziół na zimę. Dlatego też tego dnia tradycyjnie dziękuje się Ziemi za wszystkie dary, które otrzymaliśmy od Niej tego lata. W duchowym znaczeniu warto podziekować sobie i swojej Mocy za wszelkie zdarzenia i sprawy, które przeszliśmy i za wszelkie decyzje które podjelismy, bo każda z nich była taka jaka miała być. Jednocześnie warto podjąc ważne decyzje dotyczące przyszłości, a także zerwać stare więzy, które podjąć ich nie pozwalają. Zmienia się bowiem aura przyrody, zmieniaja sie wiatry, nadchodzi jesień, stare sprawy sie kończą , a nowe zaczynają.

 • Jutrzejszy dzień jest dniem Wielkiego Święta Żniw , nazywanego również Lammas lub Lughnsanadh . Obchodzone 1 lub 2 sierpnia związane było ze żniwami i zbiorami plonów letnich . Było to także ostatnie ze świąt ognia w roku , bowiem jesień tuż tuż ,światła ubywa , a noc się wydłuża . Dla ducha święto to ma znaczenie duże , ponieważ odprawiana była wtedy magia sprawiedliwości - wszelkie rytuały dotyczące spraw zaległych , nieuregulowanych , miały dużą pomyślnośc . Także tego szczególnego dnia możemy radować się z całej wykonanej przez nas całorocznej pracy , powinniśmy być słusznie dumni z jej rezultatów , choćby najmniejszych , bowiem liczy się każdy plon tego roku . Jednocześnie warto sobie uzmysłowić , że sprawy zaczęte muszą być od tego momentu doprowadzone do końca , nie ma już odwrotu , koło roku toczy się nieubłaganie . To ,co pozostaje nam , ludziom , to możliwość zrozumienia wzorców rządzących naszym życiem , podpowiadających , dlaczego znaleźliśmy się w tym momencie życia , w takiej sytuacji . Czas Lammas jest ku temu najlepszym czasem .

 • 21 czerwca wypadło w tym roku przesilenie letnie ; czas , gdy dzień góruje nad nocą , osiągnął kulminację . Koło roku powoli doszło do miejsca w którym zatrzymuje się i zaczyna obracać w drugą stronę , ku ciemności . Miejsce zatrzymania to czas niezwykły , magiczny . Ten Moment Środka Roku , nazywany różnież Litha , Kupała lub Święto Ognia i Wody , obchodzono na wiele sposobów , najczęściej był to czas oczyszczenia przez ogień i wodę . Odprawiano rytualne kąpielele w morzu lub rzece , skakano przez ogniska , puszczano wianki oraz wróżono sobie przyszłość na wiele sposobów . Moment zatrzymania koła roku był jednakże również czymś więcej .To czas otwarcia drzwi pomiędzy światami , czas wizji i duchowych podróży , czas magii , gdy pobudzona siła natury wspiera wszelkie działania . Dla niektórych był to także czas zjednoczenia się z naturą , okrycia w sobie dzikiej siły , otwarcia , ekspresji i konsumpcji seksualnie twórczej energii , która zbliża człowieka do tego ,z czego pochodzi i pozwala dotknąć drugiej strony rzeczywistości .

 • Dzis , 1 maja ,jest noc Walpurgii , czyli dawne , pogańskie święto Beltaine , najgorętsze święto roku , bowiem energia Natury wypełnia każde isnienie na ziemi do tego, by wzrastało , dojrzewało , kwitło i płodziło . Tak oto eneriga płodności Ziemi daje o sobie znać , i podle tego zwyczaju czci sie dziś święty dar kobiet , jakim jest dawanie życia oraz oddaje cześć seksualności żeńskiej i męskiej , bowiem akt seksualny jakiego mogą doświadczyć jest darem natury i jako taki jest doznaniem boskim . Uniesieni dziś mistyczno-erotycznym szałem , tańczący wokół symbolicznego swiątecznego Pala ludzie , otwierają serce i pozwalają na tę jedną noc zagościć dzikiej energii Natury w swojej duszy .

 • Nadszedł w końcu czas wybudzenia - Przesilenie da nam o tym silnie znać . Jeśli sobie pozwolimy , możemy przeżyć coś niesamowitego , bowiem nic tego dnia nie bedzie zwykłą codziennością . Oto dnia 20 marca o godzinie 19:47 słońce wchodzi w znak barana , ten układ planet daje o sobie znać wzmożoną aktywnością całej naszej Ziemi . Jest to czas niezwykłego przejścia , porzucenia starej i wyświechtanej części nas samych i otwarcia sie na nową wiosenną energię życia!!! Życzę wszystkim udanego święta Ostara , oby wszystkie życzenia zasadzone w tym roku , spełniły sie w czasie zbiorów!!!

 • W tym roku chcemy obudzić się , i spojrzeć w słońce , chemy poczuć w nas nowe , iskrzące się życie, chcemy poczuc w sobie moc tworzenia , chcemy by wypełniła nas siła natury , a wszystkie jej duchy pomogły nam się z Nia zjednoczyć . Tak , juz niedługo , 2 lutego , obchodzić będziemy święto zwane Imbolk . W połowie czasu między równonocą a przesileniem ,nastąpi szczególny czas , gdy zebrani razem ,możemy dokonać rzeczy niezwykłych , nie tylko dla siebie ,ale byc może i dla całej ziemi .Więc połączmy siły , odrzućmy bariery i stańmy w kręgu jak dawniej stawano, by , raz jeszcze , przywołać moc . Zapraszamy wszystkich na święto Imbolk, które odbędzie się 2 lutego w lasach na północy Polski , jeżeli chcecie przyjść , napiszcie do nas ,a dowiecie się wszystkiego .